Людина

Математики довели, що старість перемогти неможливо

Вчені заявили, що безсмертя шляхом заміни старих клітин на молоді досягти неможливо. Більш того, заміщення старих клітин більш активними може спровокувати розвиток онкологічних захворювань, що призведе до повної загибелі організму.

Довгий час не припиняються суперечки щодо феномену смерті. Деякі вважають, що це природний механізм, запущений самою еволюцією для заміни старих особин більш сильним поколінням з новим набором генів.

Інші фахівці бачать причини старіння поява в організмі «хиріючих» клітин, які в силу віку не можуть впоратися зі своїми функціями і викликають ряд мутацій. У дослідах з видалення таких клітин з організму черв’яків, фахівцям вдалося продовжити безхребетним життя.

Комп’ютерна модель, створена Джоан Мазель з університету Арізони і Полом Нельсоном, показала, що цей спосіб не позбавить від старості.

Хиріння організму, звичайно, сповільнюється, коли старі клітини заміщаються новими. Але цей ефект триває короткий час. Нові клітини не мають один з одним зв’язку, як старі, а тому вони почнуть безконтрольно розмножуватися, що в подальшому призведе до раку.

Єдиним способом уповільнити старіння, є одночасне видалення клітин і протиборство з онкологією.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button