Наука

Рецидив симптомів ковіду трапляється у 30% людей

Спочатку лікарі думали, що симптоми коронавірусу повертаються через лікування Паксловідом, але тепер виявилося, що це природний процес.

Вчені з’ясували, що за відсутності лікування у людей можуть знову з’явитися симптоми ковіду всього через кілька днів після їх припинення.

Image by Masum Ali from Pixabay

Незабаром після того, як Паксловід був схвалений наприкінці 2021 року для лікування COVID-19, з’явилися неофіційні повідомлення про те, що до значної кількості пацієнтів повернулися симптоми захворювання через кілька днів після завершення п’ятиденного лікування. Раніше в цьому році вчені з Медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго опублікували дослідження, в якому вказувалося, що недостатній вплив препарату було найбільш вірогідною причиною цих «відскоків».

Щоб вивчити це явище у пацієнтів з COVID, які не отримували лікування, дослідники проаналізували дані клінічного випробування, проведеного в 2020 році в рамках тестів потенційного нового препарату. Дослідники вивчили дані 158 учасників дослідження, які були в групі плацебо і мали задокументовані симптоми COVID-інфекції.

З цієї когорти 48 учасників (30%) повідомили принаймні про один явний симптом повернення COVID після двох днів поспіль, коли симптоми не проявлялися. Найбільш частими рецидивуючими симптомами були кашель, головний біль або втома, і 85% пацієнтів з рецидивуючими симптомами повідомили, що вони були легкими.

В іншому дослідженні тих же вчених, яке ще не було опубліковано, аналізувався схожий набір показників, але також відстежувалося вірусне навантаження у тих учасників, які одужували від COVID-19. Це дослідження показало, що лише у невеликої кількості тих, у кого спостерігався рецидив симптомів, виявлено високий титр вірусу.

Результати цих досліджень означають, що природний перебіг захворювання пов’язаний з ослабленням і посиленням симптомів протягом декількох тижнів, незалежно від того, чи приймала людина Паксловід.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments