Всесвіт

Вчені вперше знайшли оголене ядро зірки: щось зірвало її оболонку

Три дослідники вперше виявили зірку, з якої щось зірвало оболонку. У статті, опублікованій в журналі Nature Astronomy, астрономи розповіли про унікальний об’єкт.

Найчастіше зоряні ядра покриті тим, що вчені називають «непрозорою оболонкою». Але згідно з теорією, такі ядра можуть існувати і без оболонки. Це можливо, якщо виникнуть умови, які приведуть до її видалення. Але досі такого не спостерігалося.

Як відзначають автори дослідження, відкриття “оголеного ядра” було випадковим. Спочатку вони спостерігали за групою зірок, в тому числі за Gamma Columbae, яка вважалася “нормальною”. Подальші спостереження за групою показали, що одна з них була незвичайною. Астрономи провели ретельніше вивчення її світлового спектру і виявили, що у зірки немає оболонки.

Щоб такий об’єкт існував, щось повинно було здерти її зі звичайної зірки, залишивши після себе лише ядро. За оцінками вчених, до цього моменту зірка Gamma Columbae була приблизно в 12 разів важча за Сонце. Тепер вона всього в п’ять разів більша за нашу зірку.

Відкриття дійсно унікальне. Такий об’єкт не буде залишатися у вигляді оголеного ядра занадто довго – можливо, всього 10 000 років, мить ока за астрономічними мірками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments