Наука

Регулярне додавання в раціон грибів компенсує дефіцит багатьох мікроелементів

Вчені з США розповіли, які поживні речовини, вітаміни і мікроелементи несуть для організму гриби. Виходячи з розміру порції цього продукту в щоденному раціоні, фахівці вирахували точне надходження в організм тих чи інших поживних речовин.

Image by Engin Akyurt from Pixabay

Стаття опублікована в журналі Food Science & Nutrition. Багато хто вважає гриби смачною, але не дуже корисною стравою, оскільки через вміст хітину в них погано засвоюються організмом. Але вчені прийшли до висновку, що це не зовсім так. Робота проведена з використанням даних Національного дослідження здоров’я і харчування (NHANES) за 2011-2016 роки.

Фахівці розглядали суміш грибів, куди входили деякі види печериць, білі (з розрахунку один до одного), і окремо гливи. Одні з них перед вживанням піддавали впливу ультрафіолету, інші – ні. У дослідженні брали участь як діти у віці від дев’яти до 18 років, так і дорослі від 19 років. Загальна кількість склала близько 10 тисяч осіб. Всі вони отримували 84 грами грибів в день.

В результаті вчені прийшли до висновку, що додавання в щоденний раціон вищеназваної порції печериць, білих грибів і глив призводить до збільшення вмісту харчових волокон на 5-6%, міді (на 24-32%), фосфору (6%), калію (12 -14%), селену (13-14%), цинку (5-6%), рибофлавіну (13-15%), ніацину (13-14%), холіну (5-6%) у підлітків і дорослих; а також заліза (2,3%), тіаміну (4%), фолієвої кислоти (3,6%), вітаміну В6 (4,6%) – тільки у дорослих.

При вживанні грибів, які зазнали впливу ультрафіолету, в учасників спостерігалося зниження браку вітаміну D c 95,3% до 52,8% для групи від дев’яти до 18 років і з 94,9% до 63,6% – для дорослих. Автори також показали, що гриби – багате джерело сірковмісних антиоксидантів і деяких амінокислот.

Так, вживання в їжу 84 грамів грибів на день допомагає організму компенсувати 3,5 міліграма глутатіону і 2,2 міліграма ерготионеїну – природного антиоксиданту, що захищає клітини шкіри і знімає роздратування.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments