Земля

Північний Льодовитий океан 150 тис. років тому був покритий льодом і наповнений прісною водою

В результаті детального аналізу складу морських відкладень, вчені змогли довести, що Північний Льодовитий океан не містив морської солі: принаймні протягом двох льодовикових періодів.

Замість морської солі Північний Льодовитий океан, як і Північні моря були заповнені великою кількістю прісної води, яка перебувала під товстим крижаним щитом.

Потім ця вода ймовірно потрапила в Північну Атлантику: таке раптове надходження прісної води могло б пояснити швидкі коливання клімату, для яких раніше не було знайдено пояснення.

Близько 60 тис. -70 тис. років тому, в особливо холодну частину останнього льодовикового періоду, більша частина Північної Європи і Північної Америки була покрита крижаними щитами.

Північний Льодовитий океан 150 тис. Років тому був покритий льодом і наповнений прісною водою

Європейський крижаний покрив простягався на відстань понад 5 тис. км., від Ірландії і Шотландії. У Північній Америці велика частина території, де знаходиться сучасна Канада, була похована під двома великими крижаними щитами. Гренландія і частина узбережжя Берингового моря теж перебувала у кризі. Однак раніше не було відомо, яким в цьому період був Північний Льодовитий океан.

Дотепер в Північному Льодовитому океані було знайдено лише кілька слідів великих шельфових льодовиків. Вчені-геологи з Інституту Альфреда Вегенера, Центру полярних і морських досліджень Гельмгольца (AWI) та Центру морських екологічних наук Марум при Бременському університеті зараз зібрали існуючі дані з Північного Льодовитого океану і Північних морів і об’єднали їх з новими даними.

Знахідка заснована на геологічних аналізах десяти кернів відкладень з різних частин Північного Льодовитого океану. Згідно з ними, плаваючі частини північних крижаних щитів покривали більшу частину Північного Льодовитого океану за останні 150 тис. років. В обидва періоди прісна вода накопичувалася під льодом протягом тисячоліть.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button