Земля

Рейтинг найбільш смертоносних тварин на планеті

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, мільйони людей щорічно вмирають або отримують травми від різних тварин і рослин. Виявилося, що небезпечні хижаки, попри їхню лютість та нещадність, в сумарному підрахунку не забирають стільки життів, скільки звичайні комахи.

Так, від нападів акул щорічно помирає менш як 10 осіб, від кігтів і зубів левів і розлючених слонів — по 100, від атак бегемотів — не менше 500, від крокодилів — близько 1000, від стрічкових черв’яків — 2000, від мухи цеце — 9000, від отруйного африканського клопа (Assassin Bug) — 12 000. На шостому місці найнебезпечніших тварин виявилися, як не дивно, собаки — від їх укусів помирає 40 000 чоловік в рік.

На 5 місці вбивчого рейтингу виявилися змії: від їх укусів гинуть 50 000 чоловік. На 4-му розташувалися аскариди — великі круглі черви, які паразитують в організмі людини і призводять до 60 000 відходів в інший світ. 3-е місце займають черевоногі прісноводні молюски, які викликають bilharzia, що губить в рік понад 110 000 людей. Сама людина в списку найбільш небезпечних тварюк планети виявився на другому місці — жертвами вбивств щорічно стають не менш 475 000 жителів усього світу.

Лідерами в страшному списку з’явилися комарі. Вони переносять бактерії, віруси і паразитів, що викликають цілий ряд небезпечних захворювань: малярію, лихоманку Денге, слонову хворобу і багато інших. Понад 700 млн людей щорічно хворіють після їх укусів, для 2 млн зустріч з комахами стає смертельною. 80-90% випадків зараження малярією припадає на Африку південніше Сахари. Також небезпечна Індія, лихоманкою Денге можна захворіти в Таїланді і Домінікані.

Які ж заходи обережності варто робити? Допомагають захиститися звичайні репеленти, москітні сітки, що відлякують природні запахи, наприклад, гвоздика або герань. Щеплення від малярії не існує, від лихоманки Денге вакцина була розроблена, але остаточно не протестована.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button