Земля

Складено список найбільш безпечних країн на випадок глобальної пандемії

Епідеміологи склали список країн, які стануть безпечним притулком у разі глобальної пандемії. Дослідження враховувало доступність, захищеність від інфекцій, природні ресурси та іншу специфіку.

Вчені провели аналіз певних держав на рівень безпеки під час глобальної катастрофи. У даному випадку мова йшла про захищеність від пандемії. Дослідження було мотивовано попередніми епізодами масового зараження, зокрема періодом, коли лютував грип”іспанка”. Під час складання рейтингу були взяті до уваги кількість населення, їх технологічна і ресурсна забезпеченість, а також острівне положення країни. Відзначалися ще чисельності фахівців і культурні особливості. Експерти кажуть, що якщо окремі групи людей виживуть, то для відновлення цивілізації все одно будуть потрібні професіонали.

Перше місце посіла Австралія з коефіцієнтом у 0,71 за рівнем безпеки. У трійку лідерів також увійшли Нова Зеландія з 0,68 і Ісландія з 0,64 бала. Їх віддаленість та наявність екстрених заходів під час катастрофи можуть допомогти відродити людство, якщо це знадобиться. Перспективними “бункерами” також виявилися острови Японії, Барбадосу, Куби, Фіджі і Ямайки, які не перевищили 0,50. Подібні дані можуть виявитися корисними і у випадку інших світових загроз.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button