Технології

Швейцарські вчені розробили першого їстівного робота

Вчені з Федеральної політехнічної школи в Лозанні представили робота, повністю виготовленого з їстівних матеріалів. Дослідники вважають, що в майбутньому мікроботи, яких можна їсти, відкриють нову сторінку високотехнологічної медицини, пише Quartz.

Вчені з Лабораторії інтелектуальних систем Федеральної політехнічної школи в Лозанні (EPFL) розробили робота, який став сенсацією у сфері м’якої робототехніки. Він виготовлений з повністю їстівних матеріалів: желатину і гліцерину. Всі деталі, від маніпулятора до датчиків, батарей і транзисторів, їстівні.

Це не означає, що їсти таких роботів на вечерю — хороша ідея. За словами творців, новий робот не дуже хороший на смак, але зате відмінно справляється з медичними завданнями, при цьому повністю переварюючись і не викликаючи алергії.

Поява їстівних роботів означає, що в майбутньому можуть бути створені подібні пристрої набагато меншого розміру, які могли б лікувати людей зсередини. Однак поки головним застосуванням желатину в робототехніці є суперм’які шупальцы для робота-маніпулятора.

«Деталі таких їстівних роботів можуть бути змішані з поживними або фармацевтичними компонентами, — каже Даріо Флореано, глава групи дослідників EPFL. — Найбільш перспективним нам здається використання їстівних роботів для внутрішніх досліджень організму, а також для транспортування продуктів харчування, оскільки робот не вимагає додаткового корисного навантаження, так як сам є їжею».

На думку вчених, їстівні роботи можуть бути корисні для порятунку і лікування людей у важкодоступних місцях, наприклад, в печерах чи шахтах. Крім того, оскільки їстівні матеріали здатні генерувати електричну енергію, окремі частини роботів можуть працювати автономно, подібно до щупалець восьминога.

Кнопка «Наверх»