Різні цікавинки

Ремонт приводу для дисків

zamena-cd-dvd-bd-privodov_resizedПовільно, але вірно, флеш-накопичувачі витісняють звичні всім нам CD і DVD диски. Але й ті не здаються, збільшуючи свій об’єм до розмірів жорстких дисків. Технології вдосконалюються, але мінуси приводів так і залишилися. В один прекрасний момент може трапиться така подія, яка може досить сильно засмутити – диски просто перестають читатися.

Все це досить просто пояснити і зрозуміло навіть на шкільному рівні. Так як привід є складним пристроєм, що складається з різних блоків – як з електронною начинкою (яка займаємося управлінням процесу зчитування та запису інформації на диски і роботою самого приводу), так і з механічно рухливими частинами, які схильні до зносу і всім «хворобам» механічних систем, що і виливається в стан непрацездатності приводу через деякий час експлуатації. Особливо складним випадком є поломка приводу на ноутбуці, так як мініатюризація всіх компонентів привела до малої придатності його до ремонту силами його власника (за умови наявності навичок роботи з обчислювальною технікою такого рівня). Якщо ваш ноутбук раптом перестав читати / писати CD / DVD-диски і ще стоїть на гарантії, можна відремонтувати в сервісному центрі. А ось как почистить дисковод або привести його в робочий стан при закінченні гарантії? Виходів два. Перший – той же сервісний центр, де вже за певну суму грошових знаків вам спробують повернути працездатність приводу, другий – за наявності досвіду роботи з технікою, зробити це самостійно. У випадку з ноутбуком я б порекомендував все ж перший варіант, дуже вже крихка річ. А якщо привід від традиційного стаціонарного компа, то можна і своїми руцями провести «реанімацію».

Основні причини поломок:

– неминуче проникнення пилу і бруду в оптичну систему, що з часом погіршує характеристики;

– неякісні диски, що сприяють розбовтування і руйнування механізму приводу і поломки оптичної головки;

– природне старіння напівпровідникового лазера, що виражається в зниженні потужності і світлового потоку;

-поломка мікросхем.

Забруднення великого розміру можна витрусити, відкривши приймальний лоток і, обережно розібравши, протерти лінзу головки зволоживши її власним диханням. Розчинники застосовувати НЕ МОЖНА! Бажано застосовувати матеріал, що не залишає ворсинки. Якщо ні, їх слід здути. Найкраще процедуру повторити кілька разів. Якщо процедура не допомогла, то швидше за все, причини лежать в природному старінні і поломці складних компонентів приводу. Ремонт коштуватиме практично як новий привід, що прямо говорить про доцільність купівлі нового.

Якщо досвіду розбірки дисковода мало, то тут можна подивитися наочний матеріал з даного питання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button