Технології

Революційний матеріал для виготовлення одягу

Невелика компанія Voormi із США має всі шанси зробити революцію у виробництві непромокаючого одягу, таку ж, як чотири десятиліття тому здійснили автори технології Gore-Tex. Співробітники Voormi розробили технологію Core Construction, з її допомогою можна виробляти водонепроникний одяг, який дозволить шкірі “дихати”.

1-10-03-2015-600-407

У 1969 році Уілберт і Роберт Гор почали робити плівку з політетрафторетилену, більш відомого як тефлон. Вона мала пористу структуру, невеликі пори служили перешкодою для водяних крапель, але пропускали водяну пару. Цю плівку почали застосовувати для виробництва непромокаючого одягу та взуття, а технологію назвали Gore-Tex.

Плівка потребує додаткового зміцнення, зазвичай вона служить прошарком і розташовується між зовнішнім захисним шаром щільної матерії і підкладкою. У підсумку виходить важкий і щільний одяг, а мембранні властивості плівки погіршуються. У Voormi вдалося створити плівку, який не потребує додаткового захисту.

[ads2] Цей матеріал заправляється в вязальную машину, яка протикає плівку вовняними нитками і виробляє таким чином полотно. Ця технологія дозволяє адаптувати властивості плівки під різні кліматичні умови. Властивості матеріалу змінюють з урахуванням переважаючих умов погоди, створюючи одяг для сухого холодного або вологого і спекотного клімату.

3-10-03-2015-600-442

Поки випускається невеликий асортимент верхнього одягу, але винахідники збираються ліцензувати технологію, щоб її могли використовувати великі виробники одягу для спорту та туризму. Куртка з нового матеріалу від Voormi коштує близько 400 доларів.

Читайте також: Матеріал, який відштовхує будь-яку рідину

2-10-03-2015-600-493

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button