Аналітика

Рейтинг сприйняття корупції: Росія 136-я в світі, Україна 142-я

Організація Transparency International опублікувала доповідь, в якій розрахований «Індекс сприйняття корупції» за 2014 рік. Ґрунтуючись на думці експертів з усього світу, індекс вимірює рівень сприйняття корупції в державному секторі по всьому світу. Цього року експерти відзначають тривожну картину. Немає жодної країни, яка отримала найвищий бал, при цьому більш ніж дві третини країн мають результат нижче 50, за шкалою від 0 (дуже високий рівень корупції) до 100 (дуже низький).

27-04-15-foto-700x507-1

У рейтингу країн світу, в якому країни розташовуються від найменш корупційних до найбільш корупційним, Росія зрівнялася з Іраном, Нігерією і Ліваном, зайнявши 136 місце з 175. Рейтинг РФ дещо погіршився, роком раніше країна посідала 127-е місце. Україна зайняла 142 місце, перебуваючи в рейтингу поряд з Угандою і Коморські острови. Торік Україна займала гіршу, 144-у позицію. “Революція Гідності” дає свої результати, адже в боротьбу з корупцією включилося більше громадських організацій, повідомляють новини львів.

Найгірші результати показали Сомалі і Північна Корея, найкращі – Данія, Нова Зеландія і Фінляндія. На карті зображено картину сприйняття корупції в східній півкулі, при цьому країни з гіршим рейтингом мають більш темний колір.

У доповіді Transparency International наголошується, що наслідками корупції в державному секторі по всьому світу є погано оснащені школи, фальсифіковані ліки і нечесні вибори:

Хабарі і закулісні угоди не просто крадуть ресурси у найбільш уразливих груп – вони підривають правосуддя та економічний розвиток, знищуючи довіру суспільства до уряду та лідерів.

Експерти вважають, що країни, що перебувають у верхній частині індексу, повинні активно діяти для зміни загальної картини світу. Провідні фінансові центри, включаючи ЄС і США, на думку Transparency, повинні приєднатися до швидкозростаючих економік, щоб зупинити корупцію і запобігти відмиванню грошей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button