Здоров'я

Чим корисна їзда на велосипеді для схуднення?

Їзда на велосипеді для схуднення дає чудові результати. Особливо важливо, що катання на велосипеді для схуднення доступно навіть гіпертонікам, яким протипоказано більшість фізичних навантажень.

На жаль, разом з дитинством зникають і невинні, милі серцю захоплення. Хоча, багато яких з них вважаються корисними для людей не тільки зрілого, а й досить похилого віку.

Woman riding bicycle with her legs in the air

Так, дитяча забава може стати порятунком від зайвої ваги і безлічі захворювань, пов’язаних з порушенням метаболічних процесів. Сьогодні стає надзвичайно популярним катання на велосипеді для схуднення. Переваги даного виду спорту цілком очевидні для його прихильників, тому гайда вибирати на сайте свого залізного коня!

Перш за все, людина тривалий час перебуває на свіжому повітрі. Отже, організм отримує заряд необхідної бадьорості і, одночасно, насичується киснем. В результаті відбувається окислення жирової тканини та її подальше руйнування.

Крім того, активно займаючись спортом, людина не піддає інтенсивних навантажень серцевий м’яз і кровоносну систему. Саме тому, їзда на велосипеді рекомендована як фізична вправа для людей, що страждають гіпертонією.

Регулярне катання здатне знизити вагу до 8-и кілограм протягом місяця! Неймовірно, але факт – підраховано, що велосипедист за одну годину їзди витрачає приблизно 400 – 750 кілокалорій. Природно, показник багато в чому залежить від швидкості, інтенсивності, складності та тривалості маршруту.

Важко порівнювати між собою катання по рівній місцевості і пересіченій. Але, в тому й полягає принадність велосипедного непрофесійного спорту, що кожен може вибирати трасу, орієнтуючись на власні можливості.

Завдяки велотренування можна в короткий термін позбутися зайвої ваги, знизити прояви целюліту і зміцнити м’язові тканини. Особливо порадує ефект жінок, у яких жир відкладається в ділянці живота і стегон.

Максимальна позитивна динаміка спостерігається при щоденних тренуваннях, тривалість яких повинна становити не менше 1,5 – 2-х годин. До речі, велосипед можна використовувати не тільки для схуднення, але і в якості транспортного засобу, якому не страшні дорожні пробки.

Добираючись на роботу сидячи на велосипеді, людина поєднує користь для здоров’я з швидким переміщенням по міських вулицях, буквально забитим особистим автотранспортом.

Починати тренування слід в спокійному темпі, катаючись кожен день по 15 – 20 хвилин. Поступово нарощують швидкість і тривалість прогулянки. Якщо під час їзди відзначається прискорене серцебиття, хворобливі відчуття в м’язах і суглобах, потрібно зробити перепочинок і знизити швидкість.

Звичайно, одночасно з тренуваннями потрібно внести деякі зміни в свій раціон. Прийом їжі повинен проходити не пізніше, ніж за 2 години до початку їзди і не раніше години після завершення занять.

Варто врахувати, що їзда на велосипеді нерідко викликає відчуття сухості в роті. Тому, потрібно постійно мати при собі пляшку з мінеральною не газованою водою, зеленим або м’ятним чаєм, несолодким компотом.

Потрібно грамотно поставитися і до вибору спортивного інвентарю. Кращим велосипедом для схуднення вважають модель, оснащену велокомп’ютер, що дозволяє контролювати швидкість. Оптимальний показник для жінок – не більше 15 – 20 км / год при пульсі від 120-ти до 150-ти ударів на хвилину.

Якщо велосипед не забезпечений регулятором швидкості, інтенсивність навантаження визначають саме по пульсу. Для цього розраховують частоту серцевих скорочень за допомогою формули: Жінкам: 220 – вік. Чоловікам: 205 – 1/2 віку.

Не рекомендується продовжувати їзду при перевищенні отриманого показника. Оптимальне спалювання жиру досягається при частоті пульсу, рівної 60 – 70% від розрахованого за формулою.

У комплект екіпіровки обов’язково повинна входити захисна каска, наколінники і налокітники. Варто підібрати спеціальний одяг, віддаючи особливу увагу шортам з прокладкою між ногами, що дозволяє уникнути натирання промежини. Взуття потрібно вибирати з нековзною підошвою.

Як і будь-який інший вид спорту, їзда на велосипеді має ряд протипоказань медичного характеру. До них відносять порушення функціональності вестибулярного апарату, хребетні грижі і сколіоз.

До речі, про сколіоз. Важливо дотримуватися правильної посадки. Інакше, скидаючи вагу, можна отримати викривлення хребта. Тіло повинне розташовуватися практично горизонтально, в позі, максимально наближеної до спортивної. Кермо опускають досить низько.

Необхідно відрегулювати і висоту сидіння – п’ята витягнутої ноги повинна спиратися на нижню педаль. Така поза дозволить зосередити навантаження на проблемних зонах – сідницях і області живота. Щоб схуднення йшло як можна інтенсивніше, слід обертати педалі не менш 80 – 90 разів на хвилину. Досягти цього результату можна, натискаючи на педаль початком ступні.

Їзда на велосипеді для схуднення – відмінний метод, який поєднує кардіотренування і зниження ваги. Крім того, велосипедний спорт змусить людину забути про свій вік і ненадовго повернутися в дитинство.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button