Земля

Риба, що гуляє по морському дну (відео)

Дайвер на Балі в Індонезії зустрів рідкісну тварину, що гуляє по морському дну вночі. І, на подив Емеріка Бенхалассы, це була риба!


На думку дайвера, на двох ногах гуляв представник сімейства скорпенових, одна з найбільш отруйних риб на Землі. Вчені погодилися, що дивне створення відноситься до підродини бородавчаткових. «У них отруйні залози у основи і спинних плавців, і коли їх шипи встромлюють в людську шкіру, отрута впорскується в рану», — говорить Джефф Вільямс з Національного музею природної історії при Смітсонівському інституті (США).

Звичайно, насправді у скорпенових немає ніг. Справа в тому, що частини грудних плавників риби розділилися в ході еволюції. Як розповідає Хіроюкі Мотомура, біолог Музею університету Кагосіми (Японія), скорпенові і їх родичі використовують грудні плавці, щоб вивчати мул на предмет наявності в ньому черв’яків і ракоподібних.

Вільямс вважає, що конкретно та особина, яку помітив дайвер, належить до виду Minous trachycephalus — смугастим міноусам. Іхтіолог Ст. Лео Сміт з Інституту біорізноманіття при Канзаському університеті (США) вважає, що риба належить до виду Minous pictus, так хвіст у неї блідий, а не вкритий темними і світлими смужками, як у Minous trachycephalus. А Стюарт Посс з Каліфорнійської академії наук не виключає, що це могла бути Minous quincarinatus або білохвостий міноус. А ось Мотомура впевнений, що дайверу вдалося побачити рибу нового, невідомого раніше науці виду.

Скорпенові проводять більшу частину життя, будучи зануреними в мул, і тому їх рідко бачать дайвери. Їх часто витягують рибалки, що ловлять креветок. Деякі з них навіть виявляються на тарілках японських гурманів. Але в інших країнах Південно-Східної Азії цих риб просто викидають назад у море, так як вважають дияволами.

Через рідкість риб будь-яке відео з ними представляє велику цінність. А «прогулянка» скорпенових і зовсім була знята вперше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button