Різне

Читання також корисно для здоров’я, як і заняття спортом

Читання також корисно для здоров’я, як і заняття спортомЧитаючи хороші книжки ми, розвиваємося не тільки інтелектуально, але і підвищуємо рівень свого фізичного і психічного розвитку.

Якщо судити по загальноприйнятій думці, то образ чоловіка спортивної статури пов’язаний з низьким інтелектом, а «книжкового хробака» з поганим самопочуттям. Однак нові дані, доводять, що читання також корисно для здоров’я, як і заняття спортом.

У нещодавно проведених дослідженнях йдеться не тільки про психічне, але й про фізичне здоров’я. За словами професора Джона Стейна з Оксфордського університету читання не треба відносити до розряду «пасивного проведення часу».

«У період читання ми тренуємо весь мозок, – констатує вчений. – Занурюючись в книгу, відбувається, щось більше, ніж просте стеження за сюжетом. Ми уявляємо, як проживаємо з книжковими героями їхнє життя, проробляючи з собою все, те ж саме, але на уявному рівні».

Це твердження було доведено за допомогою МРТ-сканування. Сканер виявив, що читаючи про звуки, запахи, смаки і природу, у людини в цей момент активізуються ділянки мозку, що відповідають за ці рецептори.

Іншими словами, людський мозок симулює ті ж відчуття, які відчувають і проживають герої книг, якщо б це все було б реальністю. Чого не можна сказати про перегляд телевізора або комп’ютерних іграх. У 2009 році вчені Університету Суссекса визначили, що шестихвилинне читання знижує на дві третини рівень стресу. Це набагато швидше в порівнянні з прослуховуванням музики або пішої прогулянки.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button