Різні цікавинки

Ринок праці для IT-фахівців

foto_cikavosti_22.07.2014-07_resizedФахівці IT-сервісу – необхідна ланка будь-якого офісу. Ведучий програміст або IT-директор в Україні може отримувати за роботу до 3500 $ в місяць. Попит на них зростає дуже швидко – ступінь комп’ютеризації України збільшується.

Пару десятиліть тому факультети інформатики та обчислювальної техніки готували фахівців, які потім довгий час сиділи в інститутах на науковій роботі. Причина проста – елементарна відсутність комп’ютерів у населення та в офісах. Зараз ця спеціальність стала однією з найбільш популярних в українських вузах, незважаючи на те, що в реальному житті знайти своє застосування комп’ютерник може переважно в двох іпостасях: IT-фахівця – у приватній компанії або «на службі у держави», і програміста на вільних хлібах. Останні люблять сидіти в інститутах і на кафедрах факультетів комп’ютерних наук. Або ж створювати програми західним компаніям. Ті, хто шукає працю, часто подають об’яви на порталі HeadHunter за адресою http://kiev.hh.ua/. Там їх і знаходять потенційні роботодавці.

Природне місце існування першої категорії комп’ютерників – офіси компаній, де їх величають сисадмінами. Причому кількість таких спеців прямо пропорційно числу комп’ютерів в компанії: починаючи від 2-5 машин, що вимагають постійної пильної уваги одного фахівця, і закінчуючи величезними офісними системами, що налічують 200-500 машин, над обслуговуванням яких трудиться 4-10 сисадмінів.

Підрахувати необхідну кількість системних адміністраторів нескладно. У середньому для офісної мережі необхідний один фахівець на 50 комп’ютерів.

Це підтверджують і цифри: порівняно з попередніми роками в поточному році цей показник виріс на 101%. Хоча попит на грамотний IT-персонал і росте щорічно величезними темпами, полювання за такими фахівцями ще не відкрито виражена. Про їх появу можна буде говорити через три-чотири роки зважаючи на прихід на український ринок великих зарубіжних компаній.

Маленькі компанії часто вирішують подібні завдання шляхом аутсорсингу (від англ. Outsourcing – залучення зовнішніх ресурсів для вирішення спеціалізованих завдань). Адже утримання повноцінної і працюючої з точністю годинникового механізму IT-служби обходиться для починаючої фірми занадто дорого. За роботу одного фахівця по-замовленню доведеться платити щонайменше $ 1000 на місяць, але тоді не доведеться брати в штат 2-5 співробітників.

Коло завдань, які керівництво компанії намагається «повісити» на IT-відділ, з кожним роком розширюється. Зараз звичайний сисадмін виконує кілька функцій – від установки необхідних офісних програм, побудови мережі та підтримки її в належному стані до нових «заморочок» українських босів: впровадження мобільних технологій в центральному офісі та регіональних представництвах, відображення стану моніторів всіх співробітників на екрані начальника, установка « шпигунських »програм. З кожним роком вимоги до IT-відділу компаній ростуть. Вже не кожен системний адміністратор в стані легко і швидко видати необхідний продукт, тому шукають грамотних фахівців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button