Земля

Вулканічний смог від виверження вулкана Кілауеа накрив Маршаллові Острови

Хмари вулканічного попелу, що викидаються гавайським вулканом Кілауеа, поширюється на значні відстані і вже погіршило стан атмосфери і викликало побоювання про негативний вплив на здоров’я людей.

Хмара вулканічного попелу поширюється на захід і влада Маршаллових островів вже розповсюдила екстренне попередження для жителів про необхідність носіння захисних масок. У разі порушення роботи органів дихання рекомендується негайно звертатися в лікувальні установи.

Це хмара попелу, що утворилося від недавнього потужного викиду з кратера вулкана на Гавайських островах, який був викинутий на висоту понад 4 кілометри.

Це явище вулканологи називають “вулканічним смогом” і воно викликає затемнення шарів атмосфери, перешкоджаючи проникненню сонячного світла і потенційно небезпечного для життя через високий вміст в смозі шкідливих речовин.

Метеорологи порадили мешканцям Маршаллових островів щоб уникнути проблем з диханням залишатися в закритих приміщеннях. Судноплавні компанії і авіаперевізників попередили про зниження прямої видимості у зв’язку з пеленою вулканічного смогу.

В даний час хмара попелу рухається в напрямку Косри, Понпеї і Чуука у Федеративних Штатах Мікронезії.

Кілауеа – найактивніший вулкан в світі і один з п’яти на Великому острові Гаваї. Виверження почалося 3 травня, в результаті чого понад 2000 осіб втекли зі своїх будинків, розташованих на схилі гори і були терміново евакуйовані з острова.

Вчені вважають, що вулканічна активність може бути передвісником великого виверження, подібного тому, яке потрясло острів в середині 1920-х років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button