Технології

“Рій” озброєних човнів-роботів охоронятиме військові кораблі в гавані

Одним з видів загроз військовим кораблям, та й цивільним судам теж, є малі рухливі моторні човни та катери, навантажені вибуховими речовинами або з командою “піратів”, озброєних великокаліберною стрілецькою зброєю. Для того, щоб мати можливість боротися з цією загрозою Науково-дослідне управління ВМС США (Office of Naval Research, ONR) розробило технологію, що дозволяє створювати групи малих збройних патрульних човнів-роботів. Ці човни-роботи будуть в автоматичному режимі ескортувати великі судна і самостійно знищувати цілі, що наближатимуться до судна, і які представлятимуть для нього загрозу.

foto_cikavosti_11.10.2014-05_resized

Сучасні військові кораблі – це неймовірно складні бойові машини, деякі з яких здатні поодинці контролювати повітряний і водний простір, рівне площі цілої країни. Але такі кораблі практично нічого не можуть протиставити нападу малих суден, катерів і човнів в ті моменти, коли вони знаходяться на стоянці в гавані або рухаються по вузьких річковим проходам. Причина полягає в тому, що, перебуваючи в обмежених умовах, великі кораблі не можуть використовувати свої переваги, швидкість, маневреність та системи потужного озброєння проти малогабаритних рухомих цілей.

foto_cikavosti_11.10.2014-05-01

Яскравим прикладом цьому є американський корабель USS Cole, який був атакований 12 жовтня 2000 під час дозаправки в порту Ємену Адені. Маленький гумовий човен дістався до борта судна і вибухнув, в результаті чого в борту судна утворилася 18-метрова пробоїна, під час вибуху загинуло 17 моряків і ще 39 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Читайте також: 10 найбільших підводних флотів у світі

Основою розроблених фахівцями ONR човнів-роботів є технологія Control Architecture for Robotic Agent Command and Sensing (CARACaS), яка являє собою комбінацію датчиків і камер різних типів, комп’ютерів, програмного забезпечення і виконавчих механізмів. Ця система дозволяє обладнаному ними плавальному засобу перетворитися на робота і діяти повністю в автоматичному режимі, виконуючи поставлене завдання. Крім цього, система CARACaS може забезпечувати синхронізацію дій декількох човнів-роботів, об’єднуючи їх в підрозділ, що виконує поставлену задачу спільними зусиллями.

foto_cikavosti_11.10.2014-05-02

Демонстрація роботи і випробування системи CARACaS проводилась в серпні цього року на водах річки James River. В даний час можливостей цієї системи вистачило для створення боєздатного підрозділу, що складається з 13 човнів, які забезпечили безперешкодний прохід великого судна до місця його стоянки. Пізніше фахівці ONR планують модернізувати апаратну і програмну частину системи CARACaS, що дозволить зняти обмеження на кількість роботів, об’єднаних в єдиний підрозділ.

Програма управління забезпечує широкий ряд можливих варіантів поведінки і дій роботів, що включають в себе супровід охоронюваного судна, перехоплення судна-загрози, слідування поруч з судном-загрозою і вимогою змінити курс руху, знищення судна-загрози або навіть виступ в ролі охоронця, що полягає у прийнятті на себе вогню з судна-загрози. У самому останньому випадку втрати будуть мінімальні, а охоронюване судно і інші човни-роботи можуть отримати час на підготовку “гарячої зустрічі” судна-загрози. Незважаючи на те, що човен-робот діє повністю в автоматичному режимі, все управління його зброєю залишається в руках людини-оператора, що, в свою чергу, дозволить виключити несанкціоноване застосування цієї зброї по цілях, що не несуть загрози судну.

foto_cikavosti_11.10.2014-05-03

“Якби свого часу корабель USS Cole охоронявся такими човнами-роботами, то вони зупинили б напад задовго до того, коли човен з вибухівкою міг наблизитися до борту судна” – розповідає контр-адмірал Метью Кландер (Matthew Klunder), керівник управління ONR, – “І навіть жертва одного такого човна була б несуттєвою порівняно з життями наших моряків і з нанесеним матеріальним збитком”.

Натхнення: dailytechinfo.org

http://youtu.be/ITTvgkO2Xw4


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button