Технології

Винищувач шостого покоління оснастять імунною системою

Перспективні винищувачі шостого покоління, які ВПС США розраховують отримати в 2020-2030 роках, матимуть програмний аналог імунної системи, що захищає бортові системи від вірусів і хакерських атак. Про це пише Defence News з посиланням на президента аерокосмічного підрозділу Northrop Grumman Тома Вайса.

06fb3ff7e1bc154c42c6c3d8a5e1d964

“Системи озброєння все активніше інтегруються в мережу і отримують все більш складне програмне забезпечення, стаючи привабливими об’єктами для злому. Перспективні винищувачі зможуть виявляти підсаджений шкідливий код і знешкоджувати його або блокувати його поширення. Це буде аналог лейкоцитів,” – розповів Вайс.

Зараз розробники літаків шостого покоління вирішують, що важливіше для перспективного винищувача: швидкість або дальність. Не виключено, що перевагу буде віддано дальності.

“Велика дальність польоту дозволить винищувачам здійснювати тривалі перельоти без дозаправки в повітрі або необхідності використовувати аеродроми підскоку. Це не означає, що винищувачі шостого покоління не зможуть розвивати надзвукову швидкість, просто максимальна швидкість їхнього польоту буде меншою, ніж у сучасних бойових літаків,” – пояснив віце-президент Northrop Grumman з досліджень, розробок і технологій Кріс Ернандес.

Читайте також: 

Наприкінці 2015 року компанія представила концепцію перспективного винищувача шостого покоління. Зовні літак буде схожий на зменшену копію бомбардувальника B-2 Spirit, він отримає систему відведення тепла від бортового обладнання та систем озброєння з подальшим розсіюванням. Літак планується застосовувати в так званих зонах з обмеженням та забороною доступу. Крім активної роботи систем ППО, РЕБ і авіації противника сюди входять труднощі з доставкою запчастин і палива.

Офіційних параметрів для літаків шостого покоління поки не існує. Порівнюючи авіатехніку попередніх поколінь, фахівці припускають, що винищувачі майбутнього зможуть здійснювати складні маневри на надзвукових швидкостях і розганятися до гіперзвуку (приблизно 6000 кілометрів на годину), ще щільніше взаємодіяти з іншими родами військ і літати в безпілотному режимі. Американські військові планують оснастити перспективні літаки лазерною зброєю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button