Земля

Різке підвищення температури Землі мільйони років тому могла викликати зірка, що пролітала повз

Близько 56 млн років тому між палеоценом і еоценом температура нашої планети піднялася на 8 градусів. Вчені давали цьому феномену різні пояснення, але планетологи з Франції запідозрили вплив чужого небесного тіла. На їхню думку, швидкоплинна зустріч Сонячної системи з зіркою, що пролітала, могла змінити орбіту Землі достатньою мірою, щоб клімат різко змінився.

На підставі геологічних даних ми знаємо, що Земля в період палеоцен-еоценового термічного максимуму, що стався понад 55 млн. років тому, нагрілася на 5-8 градусів. Ми також розуміємо, що такі серйозні зміни у кліматі можуть корелювати зі зміною траєкторії Землі навколо Сонця.

«Якщо ми хочемо знайти причину стародавніх кліматичних аномалій, важливо отримати уявлення про те, як виглядала орбіта Землі під час тих епізодів», — сказав планетолог Нейтан Кейб.

Але моделювання орбітальної еволюції Сонячної системи — є важким завданням. Крім того, подібні спроби зазвичай не враховують вплив решти галактики на нашу зіркову систему, пише Science Alert.

Відомі вченим регулярні зміни у русі Землі та його впливом геть клімат описані у циклах Міланковича. Кейб і його колеги вирішили з’ясувати, чи є аналогічний ефект від зірки, що проходить на далекій відстані — аж до 4000 астрономічних одиниць. І дійшли позитивної відповіді.

Моделювання підтвердило, що зірка, яка летить повз Сонячну систему, могла вплинути на орбіту Землі, щоб злегка змінити її траєкторію. Наслідки цієї дії виявилися не відразу і могли накопичуватися протягом десятків мільйонів років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button