Земля

Вчені виявили у домашніх тварин людський “гормон любові”

Одомашнені тварини дійсно люблять своїх власників, стверджують дослідники. Як показали експерименти, у тварин виробляється цей же “гормон любові”, що і у людей.

Експерти кажуть, що вони були шоковані рівнем окситоцину, який виділяється у тварин. Пол Зак, професор Клермонтського університету в Каліфорнії, провів кілька експериментів, щоб виміряти рівень окситоцину – “гормону щастя”, який виділяється, коли домашні тварини взаємодіяли з іншими тваринами і людьми.

domashni_tvaryny_480

“Результати були почасти шокуючими”, – заявив він в інтерв’ю Mail Online.

У притулку для тварин в Арканзасі дослідники взяли зразки крові у тер’єра і кози, які регулярно грають один з одним. Їх гри часто полягають у погонях один за одним, спробах застрибнути один на одному і жартівливих боях, під час яких тварини скалять зуби і гарчать, сказав професор Зак.

Читайте також: Хімія любові: окситоцин може сприяти моногамії у відносинах

“Ми взяли кров, щоб проаналізувати рівень гормону на самоті, а потім провели збір ще раз, щоб перевірити зміну рівня гормону. Результат був дивовижний. Рівень гормону у собаки виявився на 48 % більшим, ніж нормальний у людини. Але реакція кози була ще дивнішою – у людини подібний сплеск рівня окситоцину в організмі спостерігається тільки в тих випадках, коли вона когось по-справжньому любить”, – розповідає вчений.

Враховуючи виділення окситоцину, який сприяє встановленню зв’язків, здається, що у домашніх тварин прихильність формується так само, як у людей, зазначає дослідник. Професор Зак говорить, що таку здатність демонструють тільки ті тварини, що були одомашнені. Схоже, що у домашніх вихованців, які мають більше соціальних зв’язків, більш висока щільність окситоцину в передній частині мозку.

У другому експерименті 100 учасників перед початком тесту здали зразки крові, щоб встановити базові фізіологічні показники. Потім вони були запрошені в окрему кімнату, де їм запропонували пограти з собакою чи кішкою протягом 15 хвилин. Потім учасники здали кров знову, щоб визначити, як змінився рівень окситоцину в їх організмі.

Читайте також: Тривалість любовних відносин тепер можна розрахувати за допомогою спеціальної формули

Дослідники виявили, що рівень гормону в організмі людини змінювався по-різному, але його зміни можна було передбачити, дізнавшись, скільки домашніх тварин учасники мали раніше. Також було виявлено, що на різних тварин люди реагують по-різному.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button