Земля

Зросла вулканічна активність в Східно-Африканській рифтовій долині

Виверження значно змінили ландшафт та навколишнє середовище в Східно-Африканській рифтовій долині в період з 320 тисяч до 170 тисяч років тому. І зараз в регіоні знову помітили вулканічну активність. Підйом магми викликаний розширенням і зтоншенням кори вулкана, що, в свою чергу, пояснюється рухом тектонічних плит.

9890c0a2eddc24cbdec409b1aea278c6
Вільям Хатчінсон з Оксфордського університету (Великобританія) говорить: «Ефіопська рифтова долина — місце найдовшої літописі співіснування людини з вулканами на Землі. Однак сучасні знання про силу і час великих експлозивних подій у регіоні вкрай убогі. Детальна інформація про вулканізм істотна для розуміння палеосередовища, в якому мешкали наші людські предки. І також важлива оцінка вулканічної небезпеки, яку можуть зазнати 10 млн людей, які зараз проживають у цій активній рифтовій зоні».

Стіни кальдери вулкана Корбетті були створені 200 тисяч років тому під час колосального виверження, яке було в 10 разів сильніше будь-якого сучасного вибуху. А кальдера вулкана Алуто, головного джерела геотермальної енергії в Ефіопії, сформувалася під час експлозивних вивержень 300 тисяч років тому.

Дослідникам вдалося відтворити історію вивержень вулканічного сегмента довжиною 200 км. Період експлозивного вулканізму, який тривав 150 тисяч років, був відкритий вченими, які досліджували хімікати скелі і проводили радіовуглецевий аналіз.

Експерт розповів, як вулканічна активність стала причиною величезних змін для людської раси і ландшафту.

«Щонайменше чотири різних вулкана переживали великі виверження, що формують кальдеру, а вулканічні потоки були в 5 разів вище середньої швидкості виверження в останні 700 тисяч років».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button