Технології

Робот Da Gou” – китайський варіант відомого американського робота “Big Dog” – відео

Більше двох років тому чотири примірники чотирилапих роботів Big Dog американської компанії Boston Dynamic, яка згодом була куплена компанією Google, були передані американським військовим в якості системи Legged Squad Support System (LS3) для проведення всебічних випробувань.

Виявляється, що не тільки американці вели розробки в напрямку створення чотирилапих роботів.  Китайська державна компанія NORINCO (China North Industries Corporation), крім усього іншого випускає і продукцію військового призначення, представила на виставці, що пройшла в серпні цього року, власний варіант чотириногого робота військового призначення, який має офіційну назву Mountainous Bionic Quadruped Robot і неофіційну назву Da Гоу, що в перекладі з китайської як раз і означає Big Dog.

foto_cikavosti_09.09.2014-09_resized

 

Робот Da Gou є розробкою науково-дослідного інституту NORINCO Vehicle Research Institute. Вага робота складає 130 кілограм, він може нести на собі корисний вантаж вагою до 30 кілограмів, рухатися зі швидкістю 6 кілометрів на годину і долати нахили, крутизною до 30 кутових градусів. Всі ці характеристики дуже нагадують характеристики перших американських зразків роботів Big Dog і LS3 (110 кілограм, 6.4 кілометра в годину і 35 градусів), але які були здатні нести вантаж вагою від 150 до 300 кілограмів.

Судячи з мінімальної вантажопідйомності робота Da Гоу, відповідна програма компанії NORINCO знаходиться в ранній стадії її реалізації, такі моделі подібних китайських роботів, швидш за все, будуть демонструвати більшу вантажопідйомність, більш високу швидкість пересування і мати більш ємні акумуляторні батареї, ніж нинішні, які забезпечують лише дві години безперервного функціонування.

Цілі, з якими створювався робот Da Гоу, в точності повторюють цілі, для яких створювався американський робот LS3. Ці роботи призначені для перенесення вантажів, включаючи продовольство, медикаменти і боєприпаси, крокуючи по п’ятах за бійцями закріпленого підрозділу або переміщаючись по запрограмованому маршруті. Робот Da Gou, забезпечений спеціальним обладнанням і не видає настільки гучного шуму, як робот LS3, може виконувати завдання по веденню скритного спостереження і розвідки, а при установці на робота зброї, її конструкція допускає таку можливість, робот буде здатний надати підтримку вогнем бійцям закріпленого підрозділу. Крім цього, робот Da Gou може бути використаний при проведенні операцій з пошуку і порятунку постраждалих в результаті стихійних лих, техногенних катастроф та ліквідації наслідків катастроф.

Відео про Legged Squad Support System (LS3)


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button