Технології

Створено двигун для літальних апаратів на іонному вітрі (відео)

Вченим вдалося вперше підняти в повітря об’єкт, використовуючи гвинти, які приводяться в дію іонним вітром.

Подача високої напруги між несиметричними електродами створює інтенсивне електричне поле поблизу одного електрода і при перевищенні певної напруги призводить до локальної іонізації повітря. Іонізуючись, повітря починає рухатися до електрода з зарядом, протилежним його власним. Таким чином створюється іонний вітер.

Це явище було відомо ще з 1709 року, проте тільки зараз вченим вдалося створити пристрій, який використовує іонний вітер для своєї роботи. Нововведення полягало в застосуванні металевого циліндра в якості протиелектрода навколо пропелера для посилення електричного поля та іонного вітру.

Дослідники створювали потік електронного вітру в циліндрі, в центрі якого знаходився пропелер. При досягненні певної швидкості вітру пропелер відривався від опори і піднімався в повітря. Команда студентів і вчених вже подала заявку на патент для своєї розробки.

Демонстрація можливостей нового літального апарату /©sunyoswegovideo, YouTube

За їх словами, технологія має безліч областей застосування, включаючи іонні дрони, нові іонні двигуни, іонні вентилятори, датчики, лінійні двигуни і навіть наукові іграшки та демонстраційні інструменти.

Автори розробки не зупиняються на досягнутому. Вони вже почали тестувати різні удосконалення. Наприклад, установка двох пропелерів на одній осі, що рухаються в протилежних напрямках, може посилити тягу і працювати в напрямку підйому важких об’єктів без додавання кутового моменту, який буде обертати тіло.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button