Здоров'я

Генетика підвищує ризик похмілля, переконані фахівці

Відомо: похмілля відчувають не всі люди. Вчені вважають, що вся справа в генах. Вони простежили зв’язок генів і числа випадків похмілля, що відзначалися у добровольців за останній рік. Виявилося, генетичні фактори відповідали за 45% різниці частоти похмілля у жінок і 40% – у чоловіків. Тобто людям з певними генами зовсім необов’язково випивати багато, щоб зіткнутися з похміллям.

foto_cikavosti_08.09.2014-04

Але все-таки ці генетичні особливості збільшували ймовірність того, що людина буде страждати від токсичного ефекту спиртного частіше від інших, говорить Венді Слатске з Університету Міссурі-Колумбія. Тобто він буде випивати більше норми. За основу були взяті спостереження і дослідження приблизно 4000 осіб.

Читайте також: Відкрито секрет порятунку від похмілля

Цікавила не тільки частота похмілля і кількість днів у році, витрачених на похмілля, але і його здатність протистояти в принципі. Виявилося, у однояйцевих близнюків чітко працювала зв’язка між частотою похмілля, здатністю йому протистояти і генетичними особливостями.

Фахівці рекомендують людям, які частенько випивають, уважно стежити за своєю реакцією на спиртне. Але іноді це важко зробити, адже чітких спогадів про проведений в барі вечір або про похмілля у свідомості може і не бути. Поки вчені не знають, які саме гени підвищують ризик похмілля. Не виключено, це ті ж гени, що і гени, які відповідають за алкоголізм.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button