Технології

Вчені створили проект населеної бази на Фобос

Міжнародна група вчених створила проєкт населеної бази на Фобос — супутнику Марса. З її допомогою можна дистанційно керувати роботами, які будуть вивчати Червону планету. Про це йдеться у збірнику тез «Королівських читань» – академічних читань з космонавтики, присвячених пам’яті Сергія Корольова.

У створенні проєкту брали участь співробітники МАРХІ і Університетів Генуї і Х’юстона. У дослідженні говориться, що для створення бази на Фобос учасникам доведеться витратити набагато менше коштів, ніж на створення аналогічної бази на Марсі.

Сигнал від Фобоса до Марса буде йти з затримкою всього 0,02-0,03 секунди, що дозволить контролювати роботу марсоходів в режимі реального часу.

Створення бази вчені пропонують поділити на кілька етапів. В рамках першого в ґрунт супутника будуть занурені анкерні опори, між якими роботизована техніка натягне спеціальні троси. В рамках другого етапу роботи вириють котловани під модулі бази, а також забезпечать транспортні операції, запуск і посадку космічних апаратів.

При цьому для будь-яких земляних робіт на Фобос необхідний баласт вагою в кілька тонн. Для цього будуть використані модулі, в тому числі і жилі. Перший екіпаж модуля в складі шести осіб розмістять у першій базі, в якій також будуть спальні місця, ванна, туалет, кухня, спортзал, комора і ремонтна майстерня. Надалі вчені пропонують створити оранжерею і лабораторії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments