Технології

Робота навчили прасувати (відео)

Багато хто побоюється того, що вже в найближчому майбутньому роботи замінять людей на робочих місцях. І такі побоювання дійсно не безпідставні: уже створено роботизований пілот, робот-хірург і робот-вчитель.
Втім, як кажуть вчені, про повноцінну заміну фахівців роботами мова поки не йде. А ось доручити їм частину своїх обов’язків вже можна. Особливо якщо мова заходить про домашні справи, які часом забирають у людини багато сил і вільного часу.

Наприклад, нещодавно робот TEO освоїв мистецтво позбавлення одягу від складок – одним словом, його навчили прасувати. Пристрій важить приблизно 80 кілограмів, а його зріст сягає 1,8 метра. Взагалі, такий помічник був створений в Мадридському університеті імені Карлоса III ще в 2012 році, тоді його тільки-тільки навчили підніматися по сходах і відкривати двері. Але з тих пір у нього з’явився ще один важливий навик.

Так, якщо розмістити перед ним який-небудь предмет одягу (ту ж футболку) на прасувальній дошці, то TEO починає використовувати камери, вбудовані в його голові, щоб створити високоякісне 3D-зображення наряду та прасувальної дошки.

Потім робот фіксує складки, які необхідно розгладити; він присвоює кожній дільниці на одязі значення від нуля до одиниці, де 0 означає різкий кут, а 1 – рівна ділянка. Робот розуміє, що складка знаходиться між цими двома значеннями.

Після того, як TEO “прицілився” до всіх складках, він починає повільно опускати праску на одяг і потім вести її за обчисленою ним траєкторією, щоб ефективно розгладити кожну складку.

“TEO побудований з тією метою, щоб він робив те, що роблять люди, і робив це подібно до нас”, — говорить керівник групи дослідників Хуан Вікторес (Juan Victores) з Мадридського університету імені Карлоса III.

Він і його колеги хочуть, щоб TEO зміг в майбутньому справлятися і з іншими побутовими завданнями – допомагати по кухні, наприклад. Кінцева мета інженерів – навчити робота навчатися іншими навичкам, просто спостерігаючи за тим, як ту чи іншу роботи виконують люди.

Результати дослідження та опис робота опубліковані на сайті препринтів arxiv.org.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button