Технології

Роботи з почуттям гумору здатні заради жарту вбити людину

Зарубіжні вчені попередили про те, що роботи з почуттям гумору можуть виявитися небезпечніше для суспільства, ніж такі, що позбавлені цієї здатності. Як передбачається, дані машини заради «жарту» будуть здатні вбити людину.

Гумор являє собою рису, притаманну індивідууму і робить його особливим. Коли ж розробники намагаються «навчити» нейромережу цього, результат, який видається нею, не завжди виявляється смішним. Більш того, «жарти» таких роботів можуть позбавити людину життя, вважає комп’ютерний лінгвіст з Техасу Кікі Хемпельман, а тому вона виступає проти «прищеплення» машинам почуття гумору.

«Штучний розум не зможе жартувати гідно, оскільки він випускає з уваги контекст», – пояснила американський вчений.

З нею не згоден фахівець в області обчислювальної техніки з Німеччини Трістан Міллер, підкреслюючи, що гумор – це одна з найбільш складних галузей для розуміння механізму штучного інтелекту. Даний експерт вітає спроби колег «навчити» роботів жартувати, оскільки в такому випадку вони стануть більш привабливими для людства.

Однак Кікі Хемпельман не розділяє ентузіазму Трістана Міллера, заявляючи: машини будуть шукати гумор в тих ситуаціях, де він абсолютно не присутній.

«Такі роботи можуть почати вбивати людей, вважаючи це кумедним», – говорить дослідниця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button