Технології

В Ізраїлі з’явиться новий вид громадського транспорту (фото)

Американська компанія Unimodal спільно з агентством НАСА запускають в кінці поточного року в Ізраїлі пілотний проект принципово нового громадського транспорту skyTran — магнітної надземної залізниці. Екологічний skyTran буде рухатися над пробками і не буде залежати від дорожньої інфраструктури і рельєфу місцевості.

f3b36f7232efd2879155582772b3545c

Технічно skyTran влаштований так: між стовпами в 6 метрів заввишки прокладаються рейки з індукційними котушками, до них підвішуються двомісні кабіни з магнітною підвіскою, які безшумно переміщаються зі швидкістю до 90 км/год (в майбутньому ця швидкість може бути збільшена до 240 км/год). Посадка і висадка пасажирів відбувається на станціях — невеликих майданчиках на висоті двох-трьох метрів від землі.

До кожної станції від магістральної рейки буде йти свій «паркувальний» шлях для гальмування і подальшого розгону, що дозволить не заважати основному руху. Кабінки пасажири зможуть викликати натисканням кнопки на посадковій станції або через програми в смартфонах.

Для загальної безпеки, увійти в кабіну зможуть ті пасажири, які будуть розпізнані системою по смартфону, відбитку пальця, чипованному проїзному. Всередині кабіни буде розташована панель, на якій можна буде вибрати кінцеву точку маршруту.

Порожні капсули після висадки пасажирів будуть виїжджати на найближчу станцію очікування, звідки будуть знову подаватися до посадкових майданчиків за викликом. Вся система буде управлятися за допомогою центрального комп’ютера і диспетчерів, які будуть стежити за безперебійною роботою кабін і резервом на кожній станції.

Вартість одного кілометра skyTran складе 8-10 тисяч доларів, а кожна кабінка обійдеться ще в 25-30 тисяч, що набагато дешевше будівництва метро. Обслуговування магнітної дороги істотно здешевлять розташовані на опорах і самих кабінках сонячні панелі: більшу частину необхідної електроенергії skyTran буде отримувати від них.

Місцем пілотної реалізації проекту став Тель-Авів, а в разі успішних випробувань, компанія розраховує побудувати skyTran у всіх великих і середніх містах Ізраїлю, а також прокласти траси вздовж всієї мережі національних шосе.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button