Технології

Новий полімер дозволить заряджати електромобіль за кілька хвилин

Вчені розробили полімер, який в кілька разів підвищує продуктивність іоністорів — суперконденсаторів, які зберігають і розподіляють великі обсяги енергії.

Група вчених з Університету Суррея спільно з Augmented Optics Ltd. застосувала метод створення контактних лінз для розробки нового полімерного матеріалу для іоністорів.

Технологія може підвищити щільність енергії іоністорів в 1000-10 000 разів — досить встановити елемент з нового матеріалу на місце електроліту. Отриманий іоністор зможе заряджати смартфон або ноутбук за кілька секунд, а електромобіль — за кілька хвилин. На даний момент на зарядку електрокара йде 6-8 годин, але якщо замінити існуючі акумулятори інноваційними іоністорами, процес значно прискориться. Таким чином, з Лондона в Едінбург можна буде дістатися без підзарядки, відзначає Bloomberg.

Глава Tesla і SpaceX Ілон Маск раніше заявляв, що іоністори призведуть до революції в сфері транспортних технологій. Вони вже використовуються в деяких китайських автобусах, але їх ходовий запас ще достатньо обмежений. Удосконалені електронні компоненти дозволять громадському транспорту заряджатися за декілька секунд, причому зарядка потрібна після 20-30 зупинок.

Вчені також відзначають, що матеріал може застосовуватися для створення біоелектроніки, датчиків, переносних пристроїв і оптики нового покоління. Augmented Optics Ltd. вже створили компанію SuperCapacitor Materials Ltd. для просування нового продукту. Повномасштабний прототип з’явиться в наступному році.

Раніше подібну технологію представила команда вчених з Університету Центральної Флориди (UCF). Вони відкрили метод створення гнучких суперконденсаторів (іоністорів), які здатні зберігати більше енергії і перезаряджатися понад 30 тисяч разів без зниження продуктивності.

 

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button