Технології

Роботизований 3D-принтер друкує стіни з «зеленого» бетону

У Нідерландах розроблено інноваційний пристрій – 3D-принтер-маніпулятор, який може будувати різні конструкції зі спеціального типу бетону. Розробила цей будівельний 3D-принтер голландська компанія CyBe Additive Industries.

Новий робот-маніпулятор R ProTo 3DP розроблявся з нуля, на основі постійного експериментування. Останній прототип пристрою має діапазон дії 3,15 м в усіх напрямках, і здатний витісняти цемент зі швидкістю 175 мм/сек з друкуючої головки діаметром 30 мм.

Таким чином, товщина кожного шару цементу становить 30 мм. До пристрою можна приєднати кілька екструзійних головок, і тоді швидкість екструзії може бути збільшена аж до 4000 мм/сек. Крім того, в даний час компанія працює над створенням головки, яка дозволить друкувати шари бетону товщиною всього 5 мм.

Читайте також: 

Особливий інтерес становить не стільки сам будівельний 3D-принтер, але і матеріал для друку — бетонний розчин CyBe. Варто відзначити, що він теж розроблений компанією CyBe Additive Industries у співпраці зі своїм партнером. Склад бетонного розчину поки тримається в секреті, але компанія стверджує, що цей матеріал твердне протягом декількох хвилин, що дозволяє прискорити друк.

При використанні цього нового типу бетону в атмосферу викидається на 32% менше вуглекислого газу, порівняно із звичайним бетоном, що робить матеріал більш екологічно чистим. Крім того, бетон CyBe повністю підлягає вторинній переробці, що дозволить значно скоротити кількість відходів.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button