Технології

Високоефективний фільтр для води видаляє 99,9% мікропластику за 10 секунд

Корейські дослідники розробили нову систему очищення води, яка дуже швидко та ефективно фільтрує крихітні фрагменти пластику, а також інші забруднювачі.

У розробці вчені використовували ковалентний триазеновий каркас (англ. covalent triazene framework, CTF). Це дуже пористий матеріал з великою площею поверхні. Там “достатньо місця для зберігання молекул”, пишуть дослідники. Подібні матеріали ефективні при видаленні органічних барвників з промислових стічних вод.

Команда модифікувала молекули в CTF, щоб вони краще притягували воду і піддавали матеріал м’якому окисленню. Отриманий в результаті фільтр виявився дуже ефективним. Він видаляє мікропластик з води – понад 99,9% забруднювачів було видалено протягом 10 секунд. Матеріал також можна багаторазово використовувати повторно без зниження його експлуатаційних характеристик.

Також дослідники розробили версію полімеру, який поглинає сонячне світло, перетворює енергію в тепло і використовує його для очищення води від летких органічних сполук (ЛОС). Це дозволило видалити більше 98% ЛОС, використовуючи при цьому лише сонячне випромінювання. Прототип, що поєднує обидва типи мембран, видалив понад 99,9% обох типів забруднюючих речовин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button