Технології

Вчені прискорили роботу ШІ за допомогою світла

У США представили нову концепцію обробки великого масиву даних. Для цього вони використовують модель на основі ШІ, яка працює за допомогою світла у вигляді прискорювача.

Дослідники з Університету Джорджа Вашингтона і компанії Optelligence LLC розробили оптичний нейромережевий прискорювач, він може обробляти великі обсяги інформації – кілька петабайт в секунду. Ця інновація, яка використовує масивний паралелізм, дозволить поліпшити відразу безліч технологій, які можуть покладатися на оптичну обробку сигналів – автономні автомобілі, 5G мережі, центри обробки даних, медичну діагностику, безпеку даних.

Вчені пояснили, що сучасне обладнання, таке як графічні процесори й прискорювачі тензорних процесорів, частково розв’язують проблему обробки великого масиву даних, але вони ледь справляються з послідовною обробкою даних. Оптичні альтернативи електронного обладнання допоможуть прискорити процес навчання завдяки спрощенню обробки інформації не ітераційним способом.

Щоб домогтися прориву в оптичній машинній системі навчання, дослідники замінили модулятори просторового світла на цифрові дзеркальні технології, тим самим створивши систему, яка в 100 разів швидше. Не ітераційна синхронізація і швидка програмовність дозволяє цій оптичної машинній системі навчання перевершувати навіть найсучасніші графічні процесори в кілька разів.

На відміну від аналогів, де інформація обробляється послідовно, в цьому процесорі використовується оптика Фур’є, яка дозволяє спрощувати стандартні процеси нейронної мережі, використовуючи можливості цифрового дзеркала.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button