Екологія

Розробка вчених позбавить від СО2 при кімнатній температурі

Дослідники з Національного інституту стандартів і технологій (NIST) і їх колеги продемонстрували метод перетворення CO2 в CO при кімнатній температурі. Новий підхід може знизити рівень вуглекислого газу в вихлопних газах електростанцій, що працюють на викопному паливі. Це одне з основних джерел викидів вуглецю в атмосферу. Про розробку повідомляє журнал Nature Materials.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Хоча дослідники продемонстрували свій новий метод позбавлення від СО2 в невеликому, суворо контрольованому середовищі в кілька нанометрів, вони вже придумали концепції його масштабування і практичного застосування.

Крім того, що нова технологія може пом’якшити наслідки зміни клімату, хімічний процес, який використовується вченими, знизить витрати й потреби в енергії для виробництва рідких вуглеводнів і інших хімічних речовин, що використовуються в промисловості. Річ у тім, що будівельні блоки для синтезу метану, етанолу та інші вуглецеві сполуки, які часто використовуються — побічні продукти нового методу.

У новій технології твердий вуглець захоплює один з атомів кисню в газоподібному діоксиді вуглецю, відновлюючи його до монооксиду вуглецю. Зазвичай такий процес вимагає величезної кількості енергії у вигляді високої температури — не менше 700 ° C.

Однак замість тепла команда вчених використовувала на енергію, отриману від біжучих хвиль локалізованих поверхневих плазмонів (LSP), які переміщаються по окремим наночастинкам алюмінію.

В експерименті команди наночастинки алюмінію були нанесені на шар графіту (ще однієї форми вуглецю). Саме по ньому і передавалася енергія LSP. Крім того, графіт відповідав за відщеплення окремих атомів кисню від вуглекислого газу, перетворюючи його в окис вуглецю. Варто зазначити, що наночастинки алюмінію зберігали при кімнатній температурі. Вчені позбулися вуглекислого газу без необхідності використання джерела сильного тепла.

Попередні методи видалення вуглекислого газу мали обмежений успіх, оскільки для цих методів була потрібна висока температура або тиск, використовувалися дорогоцінні метали або їх ефективність була незначна. У свою чергу метод з використанням LSP не тільки економить енергію, а й використовує алюміній — дешевий і доступний метал.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»