Технології

З’явився перший електромотор з 95% ефективності

У Німеччині представили перший мотор, в якому не використовуються рідкоземельні матеріали, пристрій не шкодить навколишньому середовищу. При цьому його ефективність украй висока.

Дослідники нагадали, що майже п’ять років тому компанія Honda оголосила про розробку першого в світі деформованого магніту, що не містить рідкоземельних металів. У той час це вважалося важливим проривом для галузі, оскільки це означало, що Honda зможе виробляти електродвигуни без важких рідкоземельних металів – таких як діспрозій або тербій.

Німецький постачальник автомобільних деталей Mahle тепер анонсував свій перший в історії електромотор без магнітів. Зараз він знаходиться на завершальній стадії розробки, і його найважливішою характеристикою є те, що він не вимагає рідкоземельних елементів. Mahle стверджує, що цей технологічний прорив не тільки робить виробництво більш екологічним, але і дає переваги з точки зору витрат і безпеки ресурсів.

«З нашим новим електродвигуном ми стаємо стійкою компанією, – зазначає Міхаель Фрік, голова правління Mahle. – Відмова від магнітів і, отже, від використання рідкоземельних елементів відкриває великі перспективи не тільки з геополітичної точки зору, але і з точки зору відповідального використання природи і ресурсів ».

Крім того, що новий електродвигун Mahle більш екологічний, він відрізняється високою ефективністю. Компанія стверджує, що без магнітний двигун забезпечує ККД близько 95% практично при всіх режимах роботи. Це рівень ефективності, який раніше досягали тільки автомобілі Формули E.

Mahle також обіцяє високу довговічність завдяки безконтактній передачі електричного струму між обертовими і нерухомими частинами всередині двигуна. По суті, це означає, що електродвигун не вимагає технічного обслуговування і підходить для широкого спектра застосувань.

«Наш без магнітний двигун, безумовно, можна назвати проривом, оскільки він забезпечує кілька переваг, які ще не були об’єднані в продукті такого типу. В результаті ми можемо запропонувати нашим клієнтам продукт з видатною ефективністю при порівняно низькій ціні », – відзначили в компанії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button