Екологія

Новий метод дозволить отримувати енергію з морської води за допомогою сонячного світла

Японські дослідники сконструювали фотокаталітичний елемент, який здатний перетворювати воду в пероксид водню під дією звичайних сонячних променів.

Сунічі Фукузумі і його колеги з Осакського університету вперше у світі зуміли домогтися високої ефективності фотокаталітичної реакції перетворення води (H2O) пероксид водню (Н2О2). Перекис служить перспективним ресурсом для роботи паливних елементів, який може стати відмінною альтернативою молекулярного водню, що використовується в них сьогодні. Його набагато простіше зберігати: пероксид не вимагає ні кріогенних умов, ні потужних ізолюючих стінок, що перешкоджають витоку легкого водню.

Однак досі не було досить ефективного методу одержання пероксиду водню. Всі варіанти вимагали застосування складних ланцюжків реакції і поглинали більше енергії, ніж виробляли Н2О2. Лише тепер Фукузумі і його співавторам вдалося запропонувати відповідний для практичного застосування метод.

Вчені розробили фотокаталітичний елемент на основі оксиду вольфраму (VI), який здатний уловлювати фотони сонячного світла та ініціювати окислення Н2О до Н2О2. За повідомленням авторів, за 24 освітлених години вміст пероксиду у воді досяг 48 мМ – в десятки разів вище, ніж вдавалося досі. Фукузумі і його колеги вважають, що справа тут в іонах хлору: перебуваючи в морській воді, вони додатково прискорюють каталітичну реакцію.

При ККД паливної комірки близько 50% ефективність самої фотокаталітичною реакції залишається на рівні 0,55%, що дає всьому процесу перетворення сонячної енергії в електричну ККД на рівні 0,28%. Поки що це, звичайно, набагато нижче ефективності роботи звичайних сонячних батарей. Однак автори впевнені, що метод вдасться помітно поліпшити і надалі він знайде широке застосування. Вже дуже спокуслива думка отримувати енергію з води за допомогою світла

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button