Людина

Фізична активність може збільшити кількість сірої речовини в мозку

Добре відомо, що фізичні вправи можуть зробити м’язи сильнішими і більшими, але нове дослідження показало, що вони також можуть зробити більшим мозок людини.

09-04-15-foto-600x442-1

Фізична активність здатна збільшити кількість сірої речовини в головному мозку, яке вносить вклад в баланс і координацію, повідомляють фінські вчені з Університету Ювяскюля. Такі зміни в мозку можуть мати наслідки для здоров’я в довгостроковій перспективі, наприклад, скорочуючи ризик можливого падіння. Крім того, це може також зменшити ризик бути нерухомим в більш старшому віці.

Фізична активність уже була пов’язана з цілим рядом корисних для здоров’я властивостей, таких як зниження рівня жиру в організмі, зниження факторів ризику серцевих захворювань, кращою пам’яттю і мисленням, а також більш низьким ризиком розвитку діабету 2 типу, кажуть науковці. На цей раз вони хотіли зрозуміти, як фізичні вправи впливають на мозок.

Читайте також: 

Фахівці вивчили 10 пар однояйцевих близнюків, всі з яких були чоловіками у віці від 32 до 36 років. Зосередження уваги на близнюках, які мають однакову ДНК, дозволило дослідникам побачити, як фізична активність впливає на їх тіла. У кожній парі близнюків один завжди був набагато більш активним, ніж інший. За допомогою МРТ фахівці встановили, що фізичні вправи не впливали на розмір мозку в цілому, але приводили до більшої активності і більшому обсягу мозку в областях, пов’язаних з рухом і координацією.

Попередні дослідження американських вчених з Університету Південної Кароліни показали, що регулярні фізичні вправи можуть також зробити вас розумнішим. Було встановлено, що регулярні сеанси на біговій доріжці сприяють збільшенню кількості мітохондрій – структур в клітинах, які виробляють енергію – в головному мозку. Ці мітохондрії допомагали мозку працювати швидше і більш ефективно, підтримуючи його молодість. У короткостроковій перспективі це може зменшити ризик розвитку недоумства і втрати пам’ять, говорять експерти.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button