Екологія

Розкрита правда про кліматичну катастрофу

Вчені Університету Рочестера в США з’ясували, що кількість парникового газу метану, який випускається людиною, довгий час недооцінювався. За новими оцінками, реальні антропогенні викиди на 25-40 відсотків вище передбачуваних значень. Про результати роботи, що розкривають правду про зміну клімату, повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Дослідники виміряли кількість ізотопів вуглецю-14 в атмосфері Землі, яким воно було понад 200 років тому. Для цього вони проаналізували зразки льоду Гренландії, в яких містилися бульбашки повітря того часу. Виявилося, що до 1870 року майже весь метан в повітрі мав біологічне походження. Однак потім антропогенні викиди газу через спалювання викопного палива почали зростати. В даний час рівень природних викидів в 10 разів нижче, ніж повідомлялося в попередніх дослідженнях.

Метан є другим за величиною викидів парниковим газом, що викликають глобальне потепління, після діоксиду вуглецю. В середньому він зберігається в атмосфері протягом дев’яти років, що набагато менше, ніж для вуглекислого газу. Скорочення викидів метану виступає одним з ефективних способів боротьби з прийдешньою кліматичною катастрофою.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button