Земля

Розкрита причина давньої кліматичної катастрофи

Вчені Кардіффського університету у Великобританії розкрили причини раніше незрозумілої кліматичної катастрофи на Землі, яка сталася понад 14 мільйонів років тому. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Дослідники проаналізували хімічний склад скам’янілостей, взятих з донних відкладень Тихого, Атлантичного і Індійського океанів, щоб визначити температуру і рівень вуглецю в морській воді середини епохи міоцену (тривала від 23 до 5 мільйонів років тому).

Виявилося, що масивні виверження вулканів в долині річки Колумбія в Північній Америці вивільнили великі кількості вуглекислого газу в атмосфері і викликали підкислення океанів. У зв’язку з підвищенням глобальної температури підвищився рівень моря, що призвело до затоплення великих територій континентів. Це створило ідеальні умови для поховання великої кількості вуглецю у вигляді скупчень морських організмів у відкладеннях і для переносу вулканічного вуглецю з атмосфери в океан протягом десятків тисяч років.

При цьому наявність антарктичного крижаного покриву і відносно повільне виділення вуглекислого газу мінімізували масштаби зміни навколишнього середовища та негативні наслідки для морського життя.

Під час кліматичного оптимуму середнього міоцену глобальні температури були на 3-4 градуси вище, ніж зараз, що відповідає оцінками на 2100 рік.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button