Людина

Розкрита таємниця походження алергії

Група дослідників з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини змогли пояснити походження алергії. Біологи виявили молекулярну схожість між білками їжі і білками багатоклітинних паразитів, що викликають алергічні реакції. Результати дослідження були опубліковані в науковому журналі PLOS Computational Biology.

2600401bacd4bb2da35fae52bfe74355

Як з’ясувалося, алергічні реакції є помилковою відповіддю імунної системи на нешкідливі речовини з навколишнього середовища. Як ми знаємо, імунна система людини була сформована в процесі еволюції, і її головна мета — протидіяти хворобам, паразитичним організмам. Проте в результаті великих успіхів в медицині ми змогли перемогти більшість таких паразитів, і імунна система тепер помилково приймає за них алергени в їжі або повітрі.

Дослідники на чолі з Ніколасом Фернхемом використовували методи обчислювальної біології, щоб розрахувати, які саме білки з організмів черв’яків-паразитів можуть викликати аналогічну алергічній реакцію. Як з’ясувалося, один з таких білків входить до складу пилку рослин, яка, в свою чергу, є дуже поширеним алергеном.

«Алергія — це ціна, яку людство платить за порятунок від паразитів», — заявив доктор Фернхем.

Висновки Фернхема і його колег побічно підтверджуються іншими дослідженнями: так, вивчення життя народів, що ведуть примітивний спосіб показав, що бактерії і паразити, які живуть в їх організмах, захищають їх від безлічі хвороб, характерних для сучасних розвинених суспільств. Таким чином, втрата кишкових мікробів та черв’яків-паразитів є одним з факторів, що сприяють аутоімунним захворюванням.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button