Людина

Як користувачам смартфонів і планшетів зберегти хребет здоровим

Лікарі б’ють на сполох. Мобільні телефони та планшети, які стали звичною і невід’ємною частиною життя, дуже негативно впливають на тіло людини, зокрема, на здоров’я хребта. Фахівці пояснили чому це відбувається і дали поради, як цього уникнути.

22-02-15-foto-600x383-1

Як стверджують хірурги, постійно дивитися на екран свого девайса, нахиливши голову, – рівноцінно тому, що носити на шиї вантаж вагою 27 кг. Це все одно, що читати текстові повідомлення, а при цьому на шиї буде сидіти восьмирічна дитина.

Д-р Кеннет К. Хансраж, завідувач відділенням хірургії хребта в Нью-Йоркській клініці хірургії хребта та реабілітаційної медицини, розробив віртуальну модель, на якій показується, який тиск іде на хребет при різному нахилі шиї. Виявляється, що таке положення голови і подібні навантаження на шию і хребет дуже негативно впливають на здоров’я. Адже в середньому людина перебуває 2-3 години в день в такому положенні.

У статті доктора Хансража, опублікованій в журналі Surgical Technology International, зазначається, що хороша постава – це коли вуха знаходяться на рівні плечей, а лопатки відведені назад. Це знижує стрес для тіла і зменшує рівень кортизолу в організмі. Погана постава, з іншого боку, перевантажує хребет і може призвести до його передчасного зносу або навіть пошкодження, що загрожує операцією.

Потрібно дотримуватися кількох простих правил:
– Тримати телефон прямо перед собою, а не схиляти голову вниз;
– Намагатися розміщувати планшет під кутом 30 градусів при введенні тексту або під прямим кутом при читанні або перегляді відео
– Періодично розминати шию, нахиляючи голову назад.

Натхнення: ecobyt.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button