Екологія

Розкрито нові подробиці швидкої кліматичної катастрофи

Вчені Університету Цинциннаті (США) прийшли до висновку, що арктичний морський лід може повністю припинити своє формування у вересні кожного року, якщо глобальні середні температури повітря піднімуться хоча б на два градуси. Це призведе до катастрофічних змін у полярних екосистемах. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Результати моделювання показали, що існує шестивідсоткова ймовірність зникнення річного морського льоду з потеплінням на 1,5 градуса Цельсія вище доіндустріального рівня. При підвищенні температури на два градуси ймовірність збільшується до 28 відсотків.

Вересень, який є перехідним періодом між літом і зимою, характеризується найменшою площею крижаного покриву в Північному Льодовитому океані. Лід поступово зникає з червня по вересень, а восени його площа знову починає збільшуватися. Однак зникнення крижаного покриву у вересні уповільнює повернення Арктики до зимового режиму, що є загрозою для тюленів і білих ведмедів.

Згідно з Паризькою угодою 2015 року, зростання глобальної середньої температури повинно бути обмежене величиною 1,5 градуса Цельсія для запобігання катастрофічного сценарію зміни клімату. Повідомлялося, що міжнародна група вчених з Австрії, Франції, Великобританії, Німеччини та Швейцарії прийшла до висновку, що танення вічної мерзлоти та пов’язані з цим викиди вуглецю призведе до неминучого перевищення допустимого зростання температури.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button