Головна / Екологія / Фарбування дахів може зменшити вплив Глобального потепління в містах

Фарбування дахів може зменшити вплив Глобального потепління в містах

Фарбування дахів будівель сітловідбивальною фарбою допоможе зменшити кількість тепла, що накопичується в мегаполісах.

Теплові хвилі, засуха і спекотне літо стають все більш частими через зміни клімату, і задушливі літні хвилі тепла часто посилюються ефектом «Міського острова тепла» в містах по всьому світу.

Відсутність рослинності і вологи в містах, в поєднанні зі зберіганням тепла будівлями з бетону, черепиці, а так само не відбивають, а поглинають тепло матеріалів на дахах — підвищує температуру в місті у порівнянні з навколишніми сільськими районами.

Небезпечні хвилі спеки можуть збільшити ризик теплового удару і становлять небезпеку для людей, що мають проблеми зі здоров’ям.

Але є на диво просте рішення, згідно з новим дослідженням, проведеним вченими з Оксфордського університету.

Фарбуючи дахи такою фарбою, яка не поглинає, а відбиває тепло, можна значно знизити ефект «міського острова тепла» і допомогти тримати середню температуру в містах на прийнятному і комфортному для життя рівні.

Результати, опубліковані в дослідженні Environment International, показують, що сітловідбивальні (сітловідбивчі, які не поглинають тепло) даху в містах можуть знизити пікові денні температури на три градуси Цельсія під час теплової хвилі.

Для дослідження вчені використовували регіональну модель погоди і оцінили зміни температури в Бірмінгемі і Уест-Мідлендс у Великобританії, щоб дослідити, як використання сітловідбивальних дахів вплине на регіональні температури.

Протягом 2003 і 2006 років, коли Бірмінгем відчував особливо спекотне літо, модель показала, що ефект «міського острова тепла» збільшив температуру на дев’ять градусів за Цельсієм у порівнянні з навколишніми сільськими районами.

Дослідники виявили, що «прохолодні дахи» можуть знизити пікові денні температури і що пофарбовані спеціальною фарбою дахи зробили найбільший позитивний вплив в найспекотнішу частину дня.

Якщо б тільки половина всіх промислових і комерційних будівель в цьому районі перейшла на пофарбовані дахи то температура зменшилася б так само, як якщо б всі житлові будинки в регіоні мали подібні дахи.

«Зміна клімату і зростання урбанізації означають, що майбутнє населення, ймовірно, буде піддаватися підвищеному ризику перегріву в містах, хоча будівельні технології мають потенціал для зниження цього ризику», — пишуть дослідники в своєму резюме.