Всесвіт

Незвичайна “пухнаста” галактика: знімок телескопа Hubble

У 2020 році космічний телескоп Hubble сфотографував далеку галактику з надзвичайно потужним ядром і спіральними рукавами, схожими на м’який пух пташеня.

ESA / Hubble & NASA, Дж. Лі і команда PHANGS-HST

У вересні 2020 року на сайті космічного телескопа Hubble з’явився знімок «пухнастої» галактики NGC 2775, розташованої на відстані 67 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Рака. З надзвичайно великої центральної області тягнуться досить нечіткі спіральні рукави.

Величезна опуклість в центрі складається з давно утворених зірок. На думку астрономів NASA, в цій області зовсім не залишилося газу. В рукавах, навпаки, газу і пилу для виробництва нових зірок предостатньо. Цим і пояснюється «пластівчаста» форма спіральних рукавів NGC 2775. Ефект затишного хутра довгошерстої тварини або пуху новонародженого пташеня підкреслюється красивим блакитним сяйвом мільйонів молодих зірок, які встигли народитися в рукавах галактики до того, як телескоп зафіксував її.

У NASA відзначили, що насправді «пухнасті» галактики становлять близько 70% всіх спійманих в об’єктив Hubble галактик. Спіральні галактики з чітко вираженими рукавами, такі як Чумацький Шлях зустрічаються набагато рідше – в 10% випадків.

Космічний телескоп Hubble досліджує Всесвіт з 24 квітня 1990 року, коли вперше вийшов на орбіту навколо Землі. Невеликий апарат, розміром з автомобільний причіп, на сьогодні, зібрав величезну кількість даних та забезпечив матеріалом для понад 15000 наукових робіт.

В кінці 2021 року NASA планує запустити більший апарат – телескоп Джеймса Вебба (JWST). З його допомогою астрономи хочуть зазирнути ще далі в космос і побачити ще більш ранні події у Всесвіті.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button