Технології

Розпочато спорудження найбільшого в історії літака, призначеного для запуску ракет у космос

Не так давно в Мохаве, Каліфорнія, було розпочато спорудження нового найбільшого в історії авіації літака, який буде вступати в якості літаючого стартового майданчика, з якого буде проводитися запуск ракет або космічних кораблів, що доставляють на навколоземну орбіту вантажі, супутники або людей. Цей літак, що має назву Roc (Птах Рух), матиме розмах крил в 117 метрів і приводитися в рух шістьма реактивними двигунами 747-класу. Літак Roc є “дітищем” компанії Stratolaunch Systems, засновником якої є співзасновник компанії Microsoft Пол Аллен (Paul Allen).

3-01-03-2015-600-335

Як у випадку і з іншими подібними системами запуску з повітря, літак Roc підніметься на висоту близько 10 кілометрів, несучи між своїм подвійним фюзеляжем, довжина якого становить 72 метри, ракету-носій з однією або двома ступенями. Досягнувши заданої висоти і розігнавшись до швидкості в 850 кілометрів на годину, літак Roc випускає ракету, яка включає власний двигун і відправляється в самостійний політ. Далі літак Roc повертається до поверхні і здійснює посадку на смугу спеціального аеродрому, приземляючись на шасі з 12 коліс і передню стійку з двома колесами, які розташовані в нижній частині кожного з фюзеляжів.

[ads2] Порівняння літака Roc з іншими

Старт ракети, здійсненний на досить великій висоті і розігнаної до відносно високої швидкості, дозволить заощадити масу палива, яка потрібно першому ступені звичайної ракети-носію для того, щоб дістатися до тієї ж самої висоти. За рахунок цього ракета-носій системи Stratolaunch при своїх скромних габаритах буде здатна доставити більше 6 тонн вантажу на орбіту, розташовану на висоті від 180 до 2000 кілометрів вище поверхні Землі.

2-01-03-2015-600-305

Окрім фахівців компанії Stratolaunch Systems в процесі спорудження літака Roc задіяні і фахівці компанії Scaled Composites, президент якої Кевін Міккі (Kevin Mickey), повідомив, що його компанія вже виготовила понад 90 тонн різних пристосування, конструкцій і вузлів майбутнього літального апарату. Крім цього, з компанією Stratolaunch Systems співпрацює відома компанія Sierra Nevada Corporation, яка бачить в системі запуску Stratolaunch можливість виведення на орбіту своїх власних космічних кораблів Dream Chaser, забезпечених додаткової розгінної ступенем.

1-01-03-2015-600-535

Згідно з планами Пола Аллена, перший випробувальний політ літака Roc повинен бути проведений в наступному, 2016 році. І якщо все пройде без будь-яких ускладнень, спроба першого випробувального запуску ракети в космос буде проведена в 2018 році.

Читайте також: DARPA планує запускати в космос ракети з допомогою літаків (відео)

Натхнення: dailytechinfo.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button