Екологія

Дослідження: у міській квартирі виявилося більше мікробів і хімікатів, ніж у хатині в джунглях

Дослідники з Університету Рутгерса з’ясували, що хатина в джунглях є чистішою від квартири в місті — в першій більш чисте повітря, більше сонячного світла і природних матеріалів, тоді як у квартирі безліч хімікатів від промисловості і чистильних засобів, а також грибка, дослідження опубліковане в журналі Nature Microbiology.

Ці відмінності безпосередньо впливають на здоров’я людини, йдеться в дослідженні. Хоча урбанізація пов’язана зі зниженням числа інфекційних захворювань, вона призводить до поширення ожиріння, астми, алергії, аутизму та інших розладів, а також масової втрати різноманітності в мікробіомі людини.

Дослідники порівняли мікробіом на поверхнях будинку і на тілі людей в квартирі в мегаполісі і в хатині, розташованої на віддаленому перуанському селі.

«Урбанізація становить собою глибоке зрушення в поведінці людини. Сучасне життя буквально захищає нас від природного середовища і відгороджує від неї промисловими хімікатами, більш високим рівнем вуглекислого газу і грибками, які люблять жити на шкірі. Це дослідження проливає світло на те, як створені людиною середовища впливають на наше здоров’я і що ми можемо зробити для їх поліпшення», – стверджує Марія Глорія Домінгес-Белло, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button