Здоров'я

Навіщо потрібно робити флюорографію щороку

Відповідь на це питання хвилює багатьох пацієнтів, яких раз у рік лікарі направляють на флюорографічне обстеження. Багато вважають, що це роблять для “галочки” і не хочуть витрачати час на додаткові медичні процедури, хтось боїться наслідків опромінення. Чи небезпечна флюорографія і для чого це обстеження варто проходити раз на рік, спробуємо розібратися в нашій сьогоднішній статті.

Кому потрібно проходити флюорографію раз в рік?

Обов’язково проходять флюорографічне обстеження люди, які за службовим обов’язком часто контактують з людьми, наприклад, вчителі та працівники медицини. Без проходження щорічної диспансеризації, яка охоплює флюорографію, громадяни, які працюють у цих сферах, не зможуть приступити до роботи. Якщо ви не входите в цю категорію, то рішення залишається за вами. Однак, якщо вам знадобиться допомога терапевта, а флюорографія була зроблена понад рік тому, то лікар, швидше за все, відправить вас на обстеження.

Для чого потрібно проходити флюорографію раз в рік?

Флюорографічне обстеження робиться для виявлення смертельно небезпечних захворювань. Таких, як туберкульоз і рак легенів, які часто протікають безсимптомно. До того ж, ранні форми туберкульозу легенів не небезпечні для оточуючих, однак, якщо хвороба запущена, то під загрозою знаходиться все оточення хворого. Деякі люди навіть не підозрюють про те, що хворі на туберкульоз. Такі симптоми, як задишка, постійний кашель, підвищена температура та зниження маси тіла можуть почати проявлятися на пізніх стадіях захворювання, коли людині вже важко допомогти. Тому проходження флюорографічного обстеження є необхідним заходом.

Небезпечно робити флюорографію?

Існує думка, що флюорографія небезпечна для здоров’я через опромінення, яке одержує людина при обстеженні. На сьогодні лікарі використовують сучасну апаратуру, яка зводить ризики до нуля і ніяк не впливає на самопочуття людини. Згідно з дослідженнями, ефективна еквівалентна доза складає в середньому 0.04 мЗв, що дорівнює дозі опромінення, яку отримує авіапасажир, подорожуючи із США в Європу. Вагітним і дітям, які не досягли п’ятнадцятирічного віку, флюорографія протипоказана, для виявлення туберкульозу береться проба Манту.

Отже, флюорографічне обстеження потрібно проходити раз на рік, якщо немає особливих протипоказань. Це допоможе діагностувати на початкових стадіях смертельно небезпечні захворювання, зупинити поширення туберкульозу та убезпечити оточуючих. Сучасне цифрове флюорографічне обстеження безпечно і ефективно. Не шкодуйте часу на додаткове медичне обстеження, адже здоров’я є одним з найцінніших людських ресурсів, яке дуже важко відновити, при запущених формах хвороби.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button