Здоров'я

Грати у футбол корисніше, ніж бігати і піднімати важкості

Вчені провели серію досліджень і з’ясували, що рухи, здійсненні під час гри у футбол, включаючи удари ногами і повороти, оптимальні за своєю інтенсивністю і діапазоном. При цьому грати в міні -футбол, коли в кожній команді грають всього п’ять чоловік, корисніше, ніж у футбол повномасштабний, так як при цьому гравці активніше включені в гру, і тренування проходять більш повноцінно.

Грати у футбол корисніше, ніж бігати і піднімати важкості

Міжнародна група вчених провела серію досліджень, спрямованих на вивчення впливу різних видів спорту на здоров’я. У роботі взяли участь п’ятдесят вчених з семи країн. Вони виявили, що футбол найбільш корисний з точки зору профілактики захворювань серця.

Професор Пітер Круструп (Peter Krustrup) з університету міста Копенгаген, Данія, який був членом дослідницької групи, говорить, що характер гри забезпечує довгострокову підтримку спортивної форми і сприяє спалюванню жиру. Гра у футбол, як і всі рухливі види фізичної активності – терміново ставте http://profisport.com.ua/! – сприяє зниженню ризику розвитку серцево-судинних захворювань за рахунок зниження артеріального тиску і рівня холестерину, а також допомагає скинути вагу.

Читайте також: Перегляд футбольних матчів підриває здоров’я

«Таким чином, грати в футбол корисніше, ніж піднімати тяжкості, і, щонайменше, так само корисно, як і бігати», – підсумовує доктор Круструп. Він також зауважив, що футбол може бути частиною терапії при корекції деяких проблем зі здоров’ям, наприклад, високого кров’яного тиску. Про це говорять результати одного з досліджень, в якому взяло участь 47 чоловіків з підвищеним кров’яним тиском. Їх розділили на дві групи: першій групі було запропоновано грати у футбол протягом години по два рази на тиждень протягом трьох місяців, другій групі – в такому ж режимі здійснювати пробіжки. Виявилося, що хоча чоловіки з обох груп втратили однакову кількість ваги, у футболістів також спостерігалося зниження рівня холестерину, чого не відбулося в другій групі.

«Футбол впливає на безліч серцево-судинних факторів ризику – таких як рівень споживання кисню, робота серця, рівень холестерину в крові, кров’яний тиск і товщина жирового прошарку. У цьому його перевага перед бігом і силовим тренуванням, – пояснює він. – Добре відомо, що фізична активність сама по собі є хорошим засобом профілактики серцево-судинних захворювань. Однак те, що командні види спорту, такі, як футбол, які самі по собі пов’язані з позитивними емоціями, корисні для профілактики гіпертонії, стало для нас новиною».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button