Технології

Розроблена ультратонка бездротова “шкіра” для віртуальної реальності (фото+відео)

Інженери представили бездротовий пристрій Skin VR, який створює «персоніфіковані тактильні відчуття».

Інженери з Міського університету Гонконгу (CityU) розробили бездротовий тактильний інтерфейс для роботи у віртуальній реальності. М’який пристрій збирає персоналізовані дані про тактильні відчуття, щоб поліпшити взаємодію людини зі штучним середовищем.

Система електротактильної стимуляції. Зображення: Dr Yu Xinge’s research group, City University of Hong Kong

Система складається з двох частин: мініатюрного м’якого драйвера, прикріпленого до передпліччя, і накладки з електродами на руку. Перше з них використовується, як пульт управління, він важить всього 19,2 г і легко закріплюється на руці. Пристрій оснащений батарейкою і передає дані за допомогою бездротового з’єднання Bluetooth.

Товщина накладки становить від 220 мкм до 1 мм. Спеціальні електроди розміщуються на долоні і використовуються для створення тактильних відчуттів. Перевага такої системи в тому, що м’яка і гнучка накладка не перешкоджає нормальним рухам руки і забезпечує точну передачу інформації про дії користувачів при різних рухах, відзначають інженери.

Система Skin VR. Зображення: Dr Yu Xinge’s research group, City University of Hong Kong

Пристрій працює на основі електротактильної стимуляції. У різних користувачів різна чутливість, пояснюють автори розробки, тому для ефективного управління та зворотного зв’язку потрібно враховувати персоналізований досвід. Пристрій аналізує порогові обмеження конкретного користувача і змінює передані електростимули з урахуванням зібраних даних.

Воно налаштовується так, щоб користувачеві не було боляче, але водночас він міг відчути сигнал. За допомогою такої системи віртуальна тактильна інформація може бути точно відтворена на всій руці, додають вчені. Користувачі можуть відчувати віртуальні об’єкти в різних сценаріях, наприклад, хапаючи тенісний м’яч на спортивних тренуваннях, торкаючись до кактуса або відчуваючи мишу, що біжить по руці, в соціальних діях і віртуальних іграх.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button