Технології

Сонячні панелі стануть одним з найбільш дешевих джерел енергії в Європі до 2030 року

Такий висновок можна зробити зі звіту про майбутні скорочення витрат у «сонячній» галузі був нещодавно опублікований європейською організацією KIC InnoEnergy.

Доповідь є заключною у серії з чотирьох, де KIC InnoEnergy аналізує майбутні витрати поновлюваних джерел енергії. Інші доповіді присвячені вітровій і сонячній електроенергії.

Аналіз KIC InnoEnergy вітрової енергетики показує можливу економію витрат всього на 5,5% протягом наступних 15 років. Сонячна теплова енергетика має високі очікувані витрати — між € 130 і більше € 200 за МВт-год, незважаючи на скорочення витрат майже на 29%.

Вчені прийшли до висновку, що технологічні інновації будуть сприяти зниженню витрат в сонячній енергетиці на 22 — 30% до 2030 року, а вартість самих сонячних фотоелектричних панелей може бути зменшена 37 — 49% до цього ж року. Це призведе до скорочення витрат від 77 — 80 євро за МВт-год сьогодні, 43-49 євро за МВт-год у 2030 році. Тому енергія від сонячних панелей буде дешевшою, ніж вітрова та сонячна теплова.

80% — 90% від очікуваного зниження витрат сонячних фотоелектричних панелей може бути досягнуто за рахунок семи інновацій, зокрема, в галузі виробництва клітин для кристалічного кремнію та виготовлення модуля для тонких плівок.

Як зазначено у доповіді, хоча сонячні панелі мають хороші перспективи, Європа повинна бути стурбована зниженням інвестицій в сектор ВДЕ, особливо, у порівнянні з Китаєм.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button