Технології

Розробляється пластир, який висмоктує бактерії з ран

На конгресі Американського вакуумного товариства була представлена унікальна розробка – стіка з нановолокон, яка може витягувати хвороботворні бактерії, прискорюючи процес загоєння.

20-11-14-foto-cikavosti550x373-1

Як відомо, нановолокна відносно давно використовуються в якості каркаса для генерації біологічної тканини. Цим і керувалися розробники особливих наносіток, здатних “виловлювати” мікробів з відкритих ран. Після проведення відповідних досліджень (експерименти з волокнами різних розмірів) стало зрозуміло, що бактерії переміщуються на структури відповідного їм розміру.

[ads2] Так, наприклад, при зануренні таких волокон в чашку Петрі з золотистим стафілококом бактерії починали заповнювати волокна шириною в 500 нанометрів, при цьому ігноруючи поверхні більшого розміру. Експерименти проводилися також і з різними типами покриттів. Наприклад, кишкова паличка охоче йшла на контакт з волокнами, покритими аліламінів. У той же час від волокон, покритих акриловою кислотою, вони трималися подалі.

Читайте також: Нанотехнології подовжать життя

На черзі випробування на матеріалах, близьких за структурою до людської шкіри. Головна мета – створити особливий пластир, який буде максимально ефективно і швидко боротися з інфекцією. Автори розробки сподіваються, що незабаром лікарю достатньо буде на кілька хвилин наклеїти такий пластир на уражену ділянку, і бактерії самі покинуть рану.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button